Jazz Near You

Istanbul Home » Calendar » Event

Ceyda Köybaşıoğlu - Dünya Kadınlar Günü Özel at Nardis Jazz Club

Where

Nardis Jazz Club
Kuledibi Sokak, No.14 Galata
Istanbul
90-212-2446327

When

Fri, March 8, 2013
22:30-01:30

Add to Calendar 2013-03-08 22:30-01:30 2013-03-08 Ceyda Köybaşıoğlu - Dünya Kadınlar Günü Özel at Nardis Jazz Club 08 Mart / Mar. 2013 Cuma (22:30-01:30)
Ceyda Köybaşıoğlu – Dünya Kadınlar Günü Özel
Ceyda Köybaşıoğlu (vo, b), Bulut Gülen (tb), Ercüment Orkut (p), Baran Say (b), Ekin Cengizkan (d).
Sanatçı 2002 yılında Bilgi Üniversitesi Caz Bas Gitar Performans Bölümü’ ne tam burslu girdi. Çeşni-dem ve On Cue adlarındaki beste grubuyla konserler verdi. Kırmızı adındaki bayan rock grubuna bas gitarist olarak dahil oldu. Üniversite şenliklerinde, festivallerde ve çeşitli mekanlardaki konserlerde yer aldı. Daha sonra, Türkiye’ de sahne çalışmalarını sürdüren Keisa Brown ile tanıştı ve geri vokal olarak İstanbul’ un seçkin mekanlarında sahne aldı. Caz bas gitar eğitimini tamamladıktan sonra profesyonel sahne çalışmalarına popüler müzik piyasasında vokalist olarak devam ediyor. Başka Dilde Aşk filminde ‘Plak’ adlı parçayı seslendirdi. 2010 yılından beri, Aşkın Arsunan ile birlikte sahne almaktadır. 2012 Nardis Genç Caz Vokal Yarışmasında birinci seçilen Ceyda Köybaşıoğlu, Nisan ayında Litvanya’da düzenlenen Uluslararası Caz Vokalist (Jazz Voices) Yarışmasında Nardis ve Türkiye’ yi temsilen ikinci seçilmiştir. Bu gece “Dünya Kadınlar Günü” için çok özel bir proje ile sahne alacak.
Giriş: 40 TL

***

Ceyda Köybaşıoğlu was born in Istanbul in 1983. She discovered her interest in music through piano in early ages. After completing her high school education, she attended İstanbul Avni Akyol Anatolian Fine Arts Lycee and majored in classical guitar. Following her tendencies for modern music, she picked bass guitar for her university level education. She won a scholarship for Bilgi University Jazz Bass Guitar Performance Department. She studied with İmer Demirer, Selen Gülün, Raci Pişmişoğlu , Kürşat And, Donovan Mixon , Cengiz Baysal and Ricky Ford and co-founded Çeşni-dem and On Cue with her school friends. After taking a break from these two projects, she joined all-women rock group ‘Kırmızı’ as the bass guitarist and an R&B band as a vocalist. She played in various festivals and venues with all these bands. After meeting Keisa Brown, she became her back vocalist and performed in various prominent venues in Istanbul. She completed her university studies in 2007 and professionally worked as a vocalist in the popular music field. Köybaşıoğlu still works as a soloist, as well as performing in Afyon, Ankara, and İzmir Jazz Festivals, making jingles, and performing a song named ‘Plak’ in the Turkish movie ‘Başka Dilde Aşk’. Köybaşıoğlu, who has been performing with Aşkın Arsunan since 2010, won the first place in 2012 Nardis Jazz Vocal Competition. Representing Nardis and Turkey, she won the second place in The Jazz Voices Competition, which took place in Lithuania in April 2012. She will be performing both as a vocalist and a bass guitarist in this jazz night filled with surprises. Her repertoire will be selected for the “World Woman Day”.
Music Charge: 40.-TL
Nardis Jazz Club, Kuledibi Sokak, No.14 Galata false MM/DD/YYYY

Tickets

$40TL
1

Musicians

About

08 Mart / Mar. 2013 Cuma (22:30-01:30)
Ceyda Köybaşıoğlu – Dünya Kadınlar Günü Özel
Ceyda Köybaşıoğlu (vo, b), Bulut Gülen (tb), Ercüment Orkut (p), Baran Say (b), Ekin Cengizkan (d).
Sanatçı 2002 yılında Bilgi Üniversitesi Caz Bas Gitar Performans Bölümü’ ne tam burslu girdi. Çeşni-dem ve On Cue adlarındaki beste grubuyla konserler verdi. Kırmızı adındaki bayan rock grubuna bas gitarist olarak dahil oldu. Üniversite şenliklerinde, festivallerde ve çeşitli mekanlardaki konserlerde yer aldı. Daha sonra, Türkiye’ de sahne çalışmalarını sürdüren Keisa Brown ile tanıştı ve geri vokal olarak İstanbul’ un seçkin mekanlarında sahne aldı. Caz bas gitar eğitimini tamamladıktan sonra profesyonel sahne çalışmalarına popüler müzik piyasasında vokalist olarak devam ediyor. Başka Dilde Aşk filminde ‘Plak’ adlı parçayı seslendirdi. 2010 yılından beri, Aşkın Arsunan ile birlikte sahne almaktadır. 2012 Nardis Genç Caz Vokal Yarışmasında birinci seçilen Ceyda Köybaşıoğlu, Nisan ayında Litvanya’da düzenlenen Uluslararası Caz Vokalist (Jazz Voices) Yarışmasında Nardis ve Türkiye’ yi temsilen ikinci seçilmiştir. Bu gece “Dünya Kadınlar Günü” için çok özel bir proje ile sahne alacak....

read more

Tasdemir Asan uploaded this event on February 22, 2013