2 I might go! + calendar 2013-04-20 2013-04-20 35 Meltem Ege Group - Remembering Sarah Vaughan at Nardis 20 Nisan / Apr. 2013 C.tesi (22:30-01:30)
Meltem Ege Group – Remembering Sarah Vaughan
Meltem Ege (vo), Şenova Ülker (tp), Bulut Gülen (tb), Önder Focan (g), Ozan Musluoğlu (b), Ferit Odman (d).
Meltem Ege Syracuse, New York doğumlu. Müzik dünyasına yedi yaşında piyano çalmaya başlayarak girdi. 1991 yılında ailesiyle birlikte Türkiye’ye döndü ve Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Piyano Bölümü’nden mezun oldu. Şarkı söylemeye üniversite yıllarında başladı ve rock, funk, R&B ve caz dahil çeşitli stillerde deneyim kazandı. 2006 yılında Polonya’da düzenlenen “Dom Chemika” yaz okuluna katıldı. 2007 yılında İstanbul’da düzenlenen Nardis Jazz Club Genç Vokal Yarışmasına katılarak, Türkiye’yi ve Nardis’i Finlandiya’nın Hammellina kentinde “Lady Summertime” adıyla düzenlenen 12. Jazz Vokal Yarışması’nda birinci, izliyecilerin oylarıyla ‘halkın favorisi’ seçildi. Litvanya’daki 2008 Jazz Voices yarışmasına birincilik aldı. 2007′de Berklee College of Music’in (Jazz Vocal Performance) bölümüne kabul edildi. Üç yıl gibi kısa sürede bitirdiği eğitimi boyunca Berklee’nin özel yetenek bursuna layık görüldü. Eğitimi süresince Rhinannon, Joey Blake, Bob Stoldoff, Lisa Thorson, Steve Santoro gibi isimlerle çalışma fırsatı bulmanın yanı sıra, gösterdiği başarı sayesinde bir çok ödül ve ünvana hak kazandı. Bunların arasında Voice Department Achievement Award, Student Ambassador olarak Berklee’yi Kanada’da temsil etme görevi, ve Peer Advisor unvanı bulunmaktadır. 2009 yılında bestesi “Songs for Social Change” yarışmasında ikincilikle ödüllendirildi. 2010 yılında, Berklee’den en yüksek derece (Summa Cum Laude) ile mezun oldu. Sanatçı bu gece Sarah Vaughan parçalarını seslendirecek.
Giriş: 40.-TL

***

Meltem Ege was born is Syracuse, NY. She started her musical education with the piano at the age of seven. She returned to Turkey with her parents in 1991 and eventually graduated from the Bilkent University Music and Performing Arts Piano Division. She took up singing during her university studies and experimented with rock, funk, R&B, jazz and other styles. She particapated in “Dom Chemika” summer school in Poland in 2006. She took part in the Nardis Jazz Club Young Singers Competition in 2007 and won a place representing “Nardis” and “Turkey” at the 12th Finland “Lady Summertime” Jazz singing competition where she won the 1st prize as well as the “most popolar singer” title by popular vote. She then went on to win the 1st prize at the Lithuanian “Jazz Voices 2008” competition. In 2007 she won an acceptance to the Berklee College of Music, Jazz Vocal Performance department and then won Berklee’s talent scholarship. Meltem Ege completed the course in an extraordinary 3 year period during which she had the opportunity to study with many notable performers including Rhinannon, Joey Blake, Bob Stoldoff, Lisa Thorson, Steve. She also won many awards such as Voice Department Achievement Award, representing Berklee as Student Ambassador in Canada and Peer Advisor. One of her compositions won her the 2nd prize at the “Songs for Social Change” competition in 2009. She graduated from Berklee with top honours (Summa Cum Laude) in 2010.
Music Charge: 40 TL
Nardis, Kuledibi Sokak, No.14 false DD/MM/YYYY
293 views

Meltem Ege Group - Remembering Sarah Vaughan at Nardis

Where

Nardis
Kuledibi Sokak, No.14
Istanbul
90-212-2446327

When

Sat, April 20, 2013
22:30-01:30

Tickets

$40TL

Musicians

About

20 Nisan / Apr. 2013 C.tesi (22:30-01:30)
Meltem Ege Group – Remembering Sarah Vaughan
Meltem Ege (vo), Şenova Ülker (tp), Bulut Gülen (tb), Önder Focan (g), Ozan Musluoğlu (b), Ferit Odman (d).
Meltem Ege Syracuse, New York doğumlu. Müzik dünyasına yedi yaşında piyano çalmaya başlayarak girdi. 1991 yılında ailesiyle birlikte Türkiye’ye döndü ve Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Piyano Bölümü’nden mezun oldu. Şarkı söylemeye üniversite yıllarında başladı ve rock, funk, R&B ve caz dahil çeşitli stillerde deneyim kazandı. 2006 yılında Polonya’da düzenlenen “Dom Chemika” yaz okuluna katıldı. 2007 yılında İstanbul’da düzenlenen Nardis Jazz Club Genç Vokal Yarışmasına katılarak, Türkiye’yi ve Nardis’i Finlandiya’nın Hammellina kentinde “Lady Summertime” adıyla düzenlenen 12. Jazz Vokal Yarışması’nda birinci, izliyecilerin oylarıyla ‘halkın favorisi’ seçildi. Litvanya’daki 2008 Jazz Voices yarışmasına birincilik aldı. 2007′de Berklee College of Music’in (Jazz Vocal Performance) bölümüne kabul edildi. Üç yıl gibi kısa sürede bitirdiği eğitimi boyunca Berklee’nin özel yetenek bursuna layık görüldü. Eğitimi süresince Rhinannon, Joey Blake, Bob Stoldoff, Lisa Thorson, Steve Santoro gibi isimlerle çalışma fırsatı bulmanın yanı sıra, gösterdiği başarı sayesinde bir çok ödül ve ünvana hak kazandı. Bunların arasında Voice Department Achievement Award, Student Ambassador olarak Berklee’yi Kanada’da temsil etme görevi, ve Peer Advisor unvanı bulunmaktadır. 2009 yılında bestesi “Songs for Social Change” yarışmasında ikincilikle ödüllendirildi. 2010 yılında, Berklee’den en yüksek derece (Summa Cum Laude) ile mezun oldu. Sanatçı bu gece Sarah Vaughan parçalarını seslendirecek....
read more

Tasdemir Asan added this event on April 5, 2013  

comments powered by Disqus
Sponsor: Berks Jazz Fest | PURCHASE TICKETS

Enter it twice.
To the weekly jazz events calendar

Enter the numbers in the graphic
Enter the code in this picture

Log in

One moment, you will be redirected shortly.

or search site with Google
Email Local Jazz Events!

Email Local Jazz Events